Apigee API Catalog (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: File
nl: Bestand

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Revisions
nl: Revisies

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Publishing options
nl: Publicatie-opties

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Loading...
nl: Bezig met laden...

en: Default options
nl: Standaardopties

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: About
nl: Over

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Manage display
nl: Weergave beheren

en: Asc
nl: Oplopend

en: Manage form display
nl: Formulierweergave beheren

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
