Apigee API Catalog (8.x-1.0-rc2) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Revisions
id: Revisi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Publishing options
id: Opsi penerbitan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Changed
id: Berubah

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Loading...
id: Memuat...

en: Default options
id: Opsi bawaan

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: About
id: Tentang

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Manage form display
id: Kelola tampilan formulir
