Apigee API Catalog (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Revisions
fr: Versions

en: Sort by
fr: Trier par

en: Publishing options
fr: Options de publication

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Changed
fr: Modifié

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Default options
fr: Options par défaut

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: About
fr: À propos

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Manage display
fr: Gérer l'affichage

en: Master
fr: Principal

en: Manage form display
fr: Gérer l'affichage du formulaire

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: API Docs
fr: Documentation de l'API
