Apigee API Catalog (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Page
fa: صفحه

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Default options
fa: گزینه‌های پیش‌فرض

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: About
fa: درباره

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Manage form display
fa: اداره فرم
