Apigee Developer Portal (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: disabled
ar: معطَّل

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Required
ar: ضروري

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Created
ar: الإنشاء

en: Never
ar: أبدا

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: N/A
ar: غير موجود

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Owner
ar: المالك

en: General
ar: عام

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Show
ar: عرض

en: @time ago
ar: منذ @time

en: Apply
ar: تطبيق

en: Hide
ar: إخفاء

en: pending
ar: معلق

en: Alias
ar: البديل

en: Error message
ar: رسالة الخطأ
