Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.8) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: File
bn: ফাইল

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Picture
bn: ছবি

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Email
bn: ইমেইল

en: Question
bn: প্রশ্ন

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Forum
bn: ফোরাম

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Blog
bn: ব্লগ

en: Add new comment
bn: নতুন কমেন্ট যুক্ত করুন

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
