Apigee Developer Portal Kickstart (8.x-1.8) - en to fi translation catalogue (131 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Item
fi: Nimike

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Comments
fi: Kommentit

en: Currency
fi: Valuutta

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: File
fi: Tiedosto

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Country
fi: Maa

en: Image
fi: Kuva

en: Name
fi: Nimi

en: Help
fi: Ohje

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Text
fi: Teksti

en: Total
fi: Yhteensä

en: n/a
fi: ei mitään

en: Picture
fi: Kuva

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Term
fi: Termi

en: Price
fi: Hinta

en: Store
fi: Kauppa

en: Forum
fi: Foorumi

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Blog
fi: Blogi

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Tools
fi: Työkalut

en: Operator
fi: Operaattori

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Source
fi: Lähde

en: Topics
fi: Aiheet

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Products
fi: Tuotteet

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Examples
fi: Esimerkit

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Edit profile
fi: Muokkaa profiilia

en: pending
fi: odottava

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Blockquote
fi: Kappalelainaus

en: Values
fi: Arvot

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Revenue
fi: Voitto

en: Landing page
fi: Laskeutumissivu

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Cart block
fi: Ostoskorilohko

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Light
fi: Vaalea

en: Credentials
fi: Tunnukset

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Card
fi: Kortti

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: The installation has encountered an error.
fi: Asennusohjelma kohtasi virheen

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Warnings
fi: Varoitukset

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Lighter
fi: Ohennetumpi

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Payment instructions
fi: Maksuohjeet

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Dark
fi: Tumma

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Block types
fi: Lohkojen tyypit

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Button group
fi: Painikeryhmä

en: The comment type.
fi: Kommenttityyppi

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
fi: Syötä pilkulla erotettu lista. Esimerkiksi: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: Cart form
fi: Ostoskorilomake

en: A locally hosted audio file.
fi: Paikallisesti palveltava äänitiedosto.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
