Apigee Edge (2.0.10) - en to ar translation catalogue (78 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Private
ar: خاص

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: disabled
ar: معطَّل

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: updated
ar: التحديث

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Never
ar: أبدا

en: Custom
ar: مخصص

en: Visibility
ar: الرؤية

en: Roles
ar: الأدوار

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: N/A
ar: غير موجود

en: Caching
ar: التخزين المؤقت

en: Filter by
ar: تصفية

en: Owner
ar: المالك

en: Recipient
ar: المتسلم

en: General
ar: عام

en: Role
ar: الدور

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Pattern
ar: النموذج

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Pending
ar: معلّق

en: update
ar: حدّث

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: @time ago
ar: منذ @time

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: The update has encountered an error.
ar: حدث خطأ أثناء التحديث.

en: Debug
ar: تنقيح

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Date range
ar: مجال التاريخ

en: pending
ar: معلق

en: Administrator
ar: مدير

en: Alias
ar: البديل

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Save permissions
ar: حفظ الصلاحيات

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Display type
ar: نوع العرض

en: Filter settings
ar: إعدادات المرشح

en: Restrict to the selected roles
ar: مخصص لأدوار معينة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Warnings
ar: تحذيرات

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Add @entity-type
ar: إضافة @entity-type

en: There are no @label yet.
ar: لا يوجد @label حتى الان.
