Apigee (3.0.9) - en to gl translation catalogue (81 entries)

en: Body
gl: Corpo

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: enabled
gl: activado

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Private
gl: Privado

en: Type
gl: Tipo

en: Subject
gl: Asunto

en: disabled
gl: desactivado

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Public
gl: Público

en: Last updated
gl: Última actualización

en: updated
gl: actualizado

en: created
gl: creado

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: Message
gl: Mensaxe

en: Password
gl: Contrasinal

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: View
gl: Ver

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Display mode
gl: Modo de visualización

en: User
gl: Usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Never
gl: Nunca

en: Custom
gl: Personalizado

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Field name
gl: Nome de campo

en: N/A
gl: N/D

en: Caching
gl: Caché

en: Filter by
gl: Filtrar por

en: Owner
gl: Propietario

en: Recipient
gl: Recipiente

en: Members
gl: Membros

en: General
gl: Xeral

en: Role
gl: Rol

en: First name
gl: Nome

en: Last name
gl: Apelidos

en: Pattern
gl: Patrón

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: create
gl: crear

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Pending
gl: Pendente

en: Error handling
gl: Erro de xestión

en: update
gl: actualización

en: The changes have been saved.
gl: Gardáronse os cambios.

en: @time ago
gl: fai @time

en: Display name
gl: Nome a amosar

en: Permissions
gl: Permisos

en: Changed
gl: Cambiado

en: Apply
gl: Aplicar

en: The update has encountered an error.
gl: A actualización atopou un erro.

en: Debug
gl: Depuración

en: Permission
gl: Permiso

en: Administrator
gl: Administrador

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Formatter
gl: Formateador

en: Save permissions
gl: Gardar permisos

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: Filter settings
gl: Axustes do filtro

en: Restrict to the selected roles
gl: Restrinxir aos roles seleccionados

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Add @entity-type
gl: Engadir @entity-type

en: There are no @label yet.
gl: Non hai @label aínda.
