Apigee Edge (8.x-1.0-alpha6) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: enabled
id: hidup

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Private
id: Privat

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Public
id: Publik

en: Access control
id: Kendali akses

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: - None -
id: - Tiada -

en: Required
id: Wajib

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Client ID
id: ID Klien

en: Never
id: Tidak pernah

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: N/A
id: T/T

en: Caching
id: Penembolokan

en: Owner
id: Pemilik

en: General
id: Umum

en: Now
id: Sekarang

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Pattern
id: Pola

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Show
id: Tampilkan

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Available tokens
id: Token yang tersedia

en: Scope
id: Lingkup

en: Apply
id: Terapkan

en: The update has encountered an error.
id: Pembaruan mengalami kesalahan.

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Formatter
id: Pengformat

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Attribute name
id: Nama atribut

en: Registration
id: Pendaftaran

en: Credentials
id: Kredensial

en: Full HTML
id: HTML penuh

en: There is no @label yet.
id: Tidak terdapat @label lagi.
