Apigee Edge (8.x-1.0-alpha9) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Private
it: Privato

en: disabled
it: disattivato

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Access control
it: Controllo accessi

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Required
it: Obbligatorio

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Never
it: Mai

en: Visibility
it: Visibilità

en: Field name
it: Nome del campo

en: N/A
it: N/D

en: Owner
it: Proprietario

en: General
it: Generale

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Pattern
it: Modello

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Show
it: Mostra

en: @time ago
it: @time fa

en: Available tokens
it: Token disponibili

en: Scope
it: Portata

en: Apply
it: Applica

en: Simple
it: Semplice

en: The update has encountered an error.
it: L'aggiornamento ha incontrato un errore.

en: Hide
it: Nascondi

en: Authentication key
it: Chiave di autenticazione

en: pending
it: in attesa

en: Organization
it: Organizzazione

en: Formatter
it: Formattatore

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Registration
it: Registrazione

en: Analytics
it: Analisi

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Full HTML
it: HTML completo

en: There is no @label yet.
it: Non esiste ancora @label.
