Apigee Edge (8.x-1.11) - en to eo translation catalogue (48 entries)

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: updated
eo: ĝisdatigita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Display settings
eo: Vidigaj opcioj

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Password
eo: Pasvorto

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Required
eo: Bezonata

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: Never
eo: Neniam

en: Custom
eo: Propra

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Roles
eo: Roloj

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Caching
eo: Kaŝmemorigado

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Show
eo: Montru

en: update
eo: ĝisdatigi

en: The changes have been saved.
eo: Ŝanĝoj konserviĝis.

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Apply
eo: Apliku

en: The update has encountered an error.
eo: La ĝisdatigo trovis eraron.

en: Permission
eo: Permeso

en: Alias
eo: Kromnomo

en: Save permissions
eo: Konservi permesojn

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: View mode
eo: Vidoreĝimo
