Apigee Edge (8.x-1.11) - en to fa translation catalogue (64 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: updated
fa: به‌روز شد

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Message
fa: پیغام

en: Password
fa: رمز

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Never
fa: هیچوقت

en: Custom
fa: سفارشی

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Field name
fa: نام میدان

en: N/A
fa: هیچ

en: Caching
fa: بکارگیری حافظه موقت

en: Filter by
fa: صافی بر اساس

en: Owner
fa: مالک

en: General
fa: عمومی

en: Role
fa: نقش

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Pattern
fa: الگو

en: Expires
fa: منقضی شده

en: Size of textfield
fa: اندازه میدان متن

en: Show
fa: نمایش

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Display name
fa: نمایش نام

en: Available tokens
fa: شناسکه های موجود

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: The update has encountered an error.
fa: به‌روزرسانی با خطا مواجه شد.

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Permission
fa: مجوز

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Save permissions
fa: ذخیره کردن مجوزها

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Filter settings
fa: تنظیمات صافی

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: View mode
fa: نحوه نمایش
