Apigee Edge (8.x-1.12) - en to am translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: @time ago
am: @time በፊት

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Save permissions
am: ፍቃዶችን አስቀምጥ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
