Apigee Edge (8.x-1.16) - en to el translation catalogue (83 entries)

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Subject
el: Θέμα

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Public
el: Δημόσιες

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: View
el: Προβολή

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: User
el: Χρήστης

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Never
el: Ποτέ

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Desc
el: Φθί

en: Filter by
el: Φιλτράρισμα κατά

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: General
el: Γενικά

en: Role
el: Ρόλος

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Expires
el: Λήγει

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Show
el: Εμφάνιση

en: update
el: ενημέρωση

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: @time ago
el: πριν από @time

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Permissions
el: Άδειες

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Simple
el: Απλό

en: The update has encountered an error.
el: Η ενημέρωση εντόπισε ένα σφάλμα.

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Permission
el: Άδεια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Save permissions
el: Αποθήκευση αδειών

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Filter settings
el: Ρυθμίσεις φίλτρου

en: Restrict to the selected roles
el: Περιορισμός στους επιλεγμένους ρόλους

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Asc
el: Αύξ

en: @type field.
el: πεδίο @type.

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Add @entity-type
el: Προσθήκη @entity-type
