Apigee (8.x-1.16) - en to he translation catalogue (94 entries)

en: Body
he: תוכן

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: enabled
he: פעיל

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Private
he: פרטי

en: Type
he: סוג

en: Subject
he: נושא

en: disabled
he: מושבת

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: updated
he: עודכן

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: - None -
he: - ללא -

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Never
he: אף פעם

en: Custom
he: מותאם

en: Visibility
he: ניראות

en: Roles
he: תפקידים

en: Field name
he: שם שדה

en: N/A
he: -ללא-

en: Caching
he: אחסון במטמון

en: Desc
he: יורד

en: Filter by
he: סינון לפי

en: Owner
he: בעלים

en: Recipient
he: נמען

en: Members
he: חברים

en: General
he: כללי

en: Role
he: תפקיד

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Invitations
he: הזמנות

en: Pattern
he: פורמט

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Pending
he: ממתינות

en: Show
he: הצג

en: update
he: עידכון

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: @time ago
he: לפני @time

en: Accepted
he: התקבלו

en: Expired
he: פג תוקפם

en: Display name
he: שם תצוגה

en: Available tokens
he: אסימונים זמינים

en: Permissions
he: הרשאות

en: Changed
he: השתנה

en: Test connection
he: בדוק את החיבור

en: Apply
he: החל

en: Simple
he: פשוט

en: The update has encountered an error.
he: העדכון נתקל בשגיאה.

en: Debug
he: אתר באגים

en: Permission
he: הרשאה

en: Hide
he: הסתרה

en: pending
he: בהמתנה

en: Organization
he: ארגון

en: Alias
he: מיקום

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Member
he: חבר

en: Formatter
he: פורמט

en: Decline
he: דחייה

en: Save permissions
he: שמירת הרשאות

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Filter settings
he: הגדרות פילטר

en: Restrict to the selected roles
he: הגבל לתפקידים הבחורים

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Invite members
he: הזמנת חברים

en: Create @type
he: יצירת @type

en: Add @entity-type
he: הוספת @entity-type

en: There are no @label yet.
he: אין עדיין @label.
