Apigee Edge (8.x-1.20) - en to is translation catalogue (62 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: enabled
is: virkt

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: disabled
is: óvirkt

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Public
is: Almenn

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: updated
is: uppfært

en: created
is: stofnað

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: View
is: Skoða

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Display mode
is: Birtingarhamur

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Never
is: Aldrei

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: Roles
is: Hlutverk

en: N/A
is: Á ekki við

en: Caching
is: Flýtiminni

en: Owner
is: Eigandi

en: Recipient
is: Viðtakandi

en: Members
is: Meðlimir

en: General
is: Almennt

en: Role
is: Hlutverk

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Expires
is: Fyrnist

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: @time ago
is: @time síðan

en: Display name
is: Birta nafn

en: Permissions
is: Réttindi

en: Apply
is: Virkja

en: Permission
is: Réttindi

en: Organization
is: Stofnun

en: Save permissions
is: Vista réttindi

en: Display type
is: Birta tegund
