Apigee Edge (8.x-1.20) - en to th translation catalogue (56 entries)

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Type
th: ประเภท

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Last updated
th: แก้ไข

en: updated
th: ถูกปรับปรุง

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Required
th: จำเป็น

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Advanced settings
th: การติดตั้งขั้นสูง

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Never
th: ไม่เคย

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: N/A
th: ไม่มี

en: Caching
th: ตั้งค่าแคช

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Recipient
th: ผู้รับ

en: General
th: ทั่วไป

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: update
th: อัปเดต

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: @time ago
th: @time ก่อน

en: Expired
th: หมดอายุ

en: Display name
th: ชื่อที่แสดง

en: Available tokens
th: Token ที่สามารถนำไปใช้ได้

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: The update has encountered an error.
th: การอัพเดตพบปัญหา

en: Alias
th: นามแฝง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Member
th: สมาชิก

en: Save permissions
th: บันทึกสิทธิ์

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Filter settings
th: การตั้งค่าตัวกรอง

en: View mode
th: โหมดของวิว
