Apigee Edge (8.x-1.22) - en to fi translation catalogue (103 entries)

en: Body
fi: Sisältö

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Private
fi: Yksityinen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Subject
fi: Aihe

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: updated
fi: päivitetty

en: created
fi: luotu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Required
fi: Pakollinen

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Display mode
fi: Esitysmuoto

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Custom
fi: Oma

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Caching
fi: Välimuistin käyttö

en: Filter by
fi: Suodata

en: Owner
fi: Omistaja

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Members
fi: Jäsenet

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Role
fi: Rooli

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Level
fi: Taso

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Pending
fi: Odottaa

en: Declined
fi: Hylätty

en: update
fi: päivitä

en: Accept
fi: Hyväksy

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: @time ago
fi: @time sitten

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Available tokens
fi: Käytössä olevat merkinnät

en: Team
fi: Tiimi

en: Teams
fi: Tiimit

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Connection settings
fi: Yhteysasetukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: The update has encountered an error.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe.

en: Debug
fi: Debuggaa

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Date range
fi: Päivämäärän vaihteluväli

en: pending
fi: odottava

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Member
fi: Jäsen

en: Formatter
fi: Muokkaaja

en: Decline
fi: Hylkää

en: Save permissions
fi: Tallenna käyttöoikeudet

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Last Day
fi: Viimeinen päivä

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Credentials
fi: Tunnukset

en: Filter settings
fi: Suodattimien asetukset

en: Restrict to the selected roles
fi: Rajoita valittuihin rooleihin

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Warnings
fi: Varoitukset

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Master
fi: Isäntä

en: @type field.
fi: @type kenttä.

en: Create @type
fi: Luo @type

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Are you sure you want to delete the %label @entity-type?
fi: Oletko varma että haluat poistaa entiteettityypin %label @entity-type?

en: Saved the %label @entity-type.
fi: Tallennettiin %label @entity-type.

en: Add @entity-type
fi: Lisää @entity-type
