Apigee Edge (8.x-1.22) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Private
mr: खाजगी

en: Type
mr: प्रकार

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: updated
mr: अद्ययावत झाले

en: created
mr: तयार झाले

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Owner
mr: मालक

en: General
mr: साधारण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: @time ago
mr: @time पुर्वी

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
