Apigee Edge (8.x-1.3) - en to da translation catalogue (82 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: enabled
da: aktiveret

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Private
da: Privat

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Developers
da: Udviklere

en: updated
da: opdateret

en: created
da: oprettet

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: - None -
da: - Ingen -

en: Required
da: Obligatorisk

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Client ID
da: Klient ID

en: Never
da: Aldrig

en: Custom
da: Tilpasset

en: Visibility
da: Synlighed

en: Roles
da: Roller

en: Field name
da: Feltnavn

en: Filter by
da: Filtrér efter

en: Owner
da: Ejer

en: Members
da: Medlemmer

en: General
da: Generelt

en: Role
da: Rolle

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Pattern
da: Mønster

en: Expires
da: Udløber

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: create
da: opret

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Show
da: Vis

en: update
da: opdatér

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: @time ago
da: @time siden

en: Expired
da: Udløbet

en: Available tokens
da: Tilgængelige symboler

en: Team
da: Hold

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Changed
da: Ændret

en: configuration
da: konfiguration

en: Connection timeout
da: Forbindelses-timeout

en: Test connection
da: Kontrollér forbindelse

en: Apply
da: Udfør

en: Add members
da: Tilføj medlemmer

en: Simple
da: Simpel

en: The update has encountered an error.
da: Opdateringen stødte på en fejl.

en: Permission
da: Tilladelse

en: Hide
da: Skjul

en: Organization
da: Organisation

en: Machine name
da: Internt navn

en: Member
da: Medlem

en: Formatter
da: Formatering

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Registration
da: Tilmelding

en: Credentials
da: Brugeroplysninger

en: Filter settings
da: Filterindstillinger

en: Internal
da: Internt

en: Restrict to the selected roles
da: Begræns til de valgte roller

en: Developer settings
da: Indstillinger for udviklere

en: Create @type
da: Opret @type

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Are you sure you want to delete the %label @entity-type?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %label @entity-type?

en: Saved the %label @entity-type.
da: %label @entity-type gemt.

en: Include the anonymous user in the matched entities.
da: Inkludér den anonyme bruger i de matchede entities.

en: Add @entity-type
da: Tilføj @entity-type
