Apigee Edge (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (82 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: enabled
ja: 有効

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Private
ja: プライベート

en: disabled
ja: 無効

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Developers
ja: 開発者

en: updated
ja: 更新

en: created
ja: 作成日

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Message
ja: メッセージ

en: Password
ja: パスワード

en: - None -
ja: - なし -

en: Required
ja: 必須

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Advanced settings
ja: 高度な設定

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Never
ja: なし

en: Custom
ja: カスタム

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Roles
ja: 役割

en: Field name
ja: フィールド名

en: Caching
ja: キャッシュ

en: Filter by
ja: フィルター

en: Owner
ja: 所有者

en: Members
ja: メンバー

en: General
ja: 全般

en: Role
ja: 役割

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Pattern
ja: パターン

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Show
ja: 表示

en: update
ja: 更新

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: @time ago
ja: @time 前

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Available tokens
ja: 利用可能なトークン

en: Permissions
ja: 権限

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Add members
ja: メンバーを追加

en: Simple
ja: 簡単

en: Synchronization
ja: 同期

en: The update has encountered an error.
ja: アップデートはエラーに遭遇しました。

en: Debug
ja: デバッグ

en: Permission
ja: 権限

en: Hide
ja: 非表示

en: pending
ja: 保留

en: Administrator
ja: 管理者

en: Organization
ja: 会社

en: Alias
ja: エイリアス

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Member
ja: メンバー

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Save permissions
ja: 権限の保存

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Attribute name
ja: 属性名

en: Registration
ja: 登録

en: Credentials
ja: 資格情報

en: Filter settings
ja: フィルター設定

en: Restrict to the selected roles
ja: 選択した役割にユーザーを制限

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Request timeout
ja: リクエスト タイムアウト

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: Saved the %label @entity-type.
ja: %label @entity-type を保存。

en: Include the anonymous user in the matched entities.
ja: 一致させるエンティティに匿名ユーザーを含める。

en: Add @entity-type
ja: @entity-type を追加
