Apigee Edge (8.x-1.3) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Simple
kn: ಸರಳ

en: Synchronization
kn: ಮೇಳೈಕೆ

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Filter:
kn: ಶೋಧಕ(Filter):

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Save permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Attribute name
kn: ವೈಶಿಷ್ಟ್ಯದ ಹೆಸರು

en: Credentials
kn: ಪರಿಚಯಪತ್ರಗಳು

en: Authentication type
kn: ದೃಢೀಕರಣದ ಬಗೆ

en: Request timeout
kn: ಮನವಿ ಕಾಲ ಮೀರಿಹೋಗಿದೆ
