Apigee Edge (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (61 entries)

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: enabled
oc: activat

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Private
oc: Privat

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Developers
oc: Desvolopaires

en: updated
oc: mes a jorn

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Required
oc: Requesit

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Never
oc: Pas jamai

en: Custom
oc: Personalizat

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Caching
oc: Mesa en cache

en: Owner
oc: Proprietari

en: Role
oc: Ròtle

en: Pattern
oc: Motiu

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: create
oc: crear

en: Show
oc: Afichar

en: update
oc: metre a jorn

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: @time ago
oc: i a @time

en: Team
oc: Equipa

en: Teams
oc: Equipas

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Synchronization
oc: Sincronizacion

en: The update has encountered an error.
oc: La mesa a jorn a fracassat.

en: Debug
oc: Depuracion

en: Permission
oc: Dreit

en: Hide
oc: Amagar

en: Alias
oc: Aliàs

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Registration
oc: Enregistrament

en: Filter settings
oc: Paramètres del filtre

en: Restrict to the selected roles
oc: Restrénher als ròtles seleccionats

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
