Apigee (8.x-1.3) - en to ro translation catalogue (70 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: enabled
ro: activat

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Private
ro: Privat

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: updated
ro: actualizat

en: created
ro: creat

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Required
ro: Necesar

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Never
ro: Niciodată

en: Custom
ro: Personalizat

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Field name
ro: Nume câmp

en: N/A
ro: N/D

en: Filter by
ro: Filtrare dupa

en: Owner
ro: Proprietar

en: Members
ro: Membri

en: Role
ro: Rol

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Pattern
ro: Model

en: Expires
ro: Expiră la

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: create
ro: creare

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Show
ro: Arată

en: update
ro: actualizare

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: Expired
ro: Expirat

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: Permission
ro: Permisiune

en: Hide
ro: Ascunde

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Show details
ro: Arată detalii

en: Attribute name
ro: Nume atribut

en: Filter settings
ro: Setări filtru

en: Restrict to the selected roles
ro: Restricționat la rolurile selectate

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Create @type
ro: Creează @type

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Administer @type
ro: Administrează @type

en: Saved the %label @entity-type.
ro: %label @entity-type salvat.

en: Include the anonymous user in the matched entities.
ro: Includerea utilizatorului anonim în entitățile echivalente.

en: Add @entity-type
ro: Adaugă @entity-type
