Apigee Edge (8.x-1.8) - en to cs translation catalogue (69 entries)

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Private
cs: Soukromé

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Public
cs: Veřejná

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: updated
cs: aktualizováno

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Message
cs: Zpráva

en: Password
cs: Heslo

en: - None -
cs: - Nic -

en: Required
cs: Povinné

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Never
cs: Nikdy

en: Custom
cs: Vlastní

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Roles
cs: Role

en: Field name
cs: Název pole

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Filter by
cs: Filtrovat podle

en: Owner
cs: Vlastník

en: General
cs: Obecné

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Expires
cs: Expiruje

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Show
cs: Ukázat

en: Message count
cs: Počet zpráv

en: update
cs: aktualizovat

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: @time ago
cs: @time zpět

en: Expired
cs: Ukončena platnost

en: Available tokens
cs: Dostupné tokeny

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Changed
cs: Změněno

en: Developer
cs: Vývojář

en: Apply
cs: Použít

en: Simple
cs: Jednoduché

en: The update has encountered an error.
cs: Aktualizace narazila na chybu.

en: Debug
cs: Ladění

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Hide
cs: Skrýt

en: pending
cs: čekající

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Formatter
cs: Formátovač

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Attribute name
cs: Jméno atributu

en: Filter settings
cs: Nastavení filtru

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Include the anonymous user in the matched entities.
cs: Zahrnout mezi vyhovující entity i anonymního uživatele.

en: Add @entity-type
cs: Přidat: @entity-type
