Apigee Edge (8.x-1.9) - en to sv translation catalogue (90 entries)

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: enabled
sv: aktiverad

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Username
sv: Användarnamn

en: Private
sv: Privat

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: Developers
sv: Utvecklare

en: updated
sv: uppdaterad

en: created
sv: skapad

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Client ID
sv: Klient ID

en: Never
sv: Aldrig

en: Custom
sv: Anpassad

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Roles
sv: Roller

en: Field name
sv: Fältnamn

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Caching
sv: Cachning

en: Filter by
sv: Filtrera på

en: Owner
sv: Ägare

en: Members
sv: Medlemmar

en: General
sv: Allmän

en: Role
sv: Roll

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Pattern
sv: Mönster

en: Level
sv: Nivå

en: Expires
sv: Upphör att gälla

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Show
sv: Visa

en: Error handling
sv: Felhantering

en: update
sv: uppdatera

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: @time ago
sv: @time sedan

en: Display name
sv: Visningsnamn

en: Available tokens
sv: Tillgängliga ersättningstecken

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Changed
sv: Ändrad

en: Apply
sv: Applicera

en: Add members
sv: Lägg till medlemmar

en: Simple
sv: Enkel

en: The update has encountered an error.
sv: Uppdateringen stötte på ett fel.

en: Debug
sv: Felsök

en: Permission
sv: Behörighet

en: Hide
sv: Dölj

en: Administrator
sv: Administratör

en: Organization
sv: Organisation

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Member
sv: Medlem

en: Formatter
sv: Formaterare

en: Save permissions
sv: Spara behörigheter

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Show details
sv: Visa detaljer

en: Registration
sv: Registrering

en: Credentials
sv: Referenser

en: Filter settings
sv: Filterinställningar

en: Restrict to the selected roles
sv: Begränsa till valda roller

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: @type field.
sv: Fält @type.

en: Create @type
sv: Skapa @type

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Administer @type
sv: Administrera @type

en: Export CSV
sv: Exportera CSV

en: Are you sure you want to delete the %label @entity-type?
sv: Är du säker på att du vill radera %label @entity-type?

en: Saved the %label @entity-type.
sv: Sparade @entity-type %label.

en: View any @type
sv: Visa någon @type

en: Delete any @type
sv: Ta bort någon @type

en: @type field. Also known as %labels.
sv: Fält av typ @type. Också känt som %labels.

en: Add @entity-type
sv: Lägg till @entity-type

en: Update any @type
sv: Uppdatera en @type
