Apigee Monetization (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (62 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: value
ja: 値

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Email address
ja: メールアドレス

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Confirm
ja: 確認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Currency
ja: 通貨

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Terms and Conditions
ja: 利用許諾

en: Default
ja: デフォルト

en: Refresh
ja: リフレッシュ

en: Subscriptions
ja: 配信登録

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Always
ja: 必須

en: Maximum
ja: 最大

en: Caching
ja: キャッシュ

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Id
ja: ID

en: Product ID
ja: 商品ID

en: General
ja: 全般

en: Now
ja: 今

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Checkout
ja: 購入手続き

en: Notifications
ja: 通知

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Declined
ja: 拒否

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Accepted
ja: 承認済み

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Product
ja: 商品

en: Products
ja: 商品

en: Credit
ja: 現金

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: Minimum
ja: 最小

en: Subscription
ja: 配信登録

en: Description:
ja: 詳細：

en: Usage
ja: 使用方法

en: Packages
ja: パッケージ

en: Package
ja: パッケージ

en: Currency code
ja: 通貨記号

en: Download CSV
ja: CSVダウンロード

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Tax
ja: 税

en: Add product
ja: 商品を追加

en: Custom date format
ja: 独自の日付表示形式

en: Link to form
ja: フォームへのリンク

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Max age
ja: 有効期間

en: Button label
ja: ボタンラベル

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
ja: フォーマット: %format 。フォーム送信時間を使用する場合は空にしてください。

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: no caching
ja: キャッシングなし

en: Select a month
ja: 月を選択

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
