Apigee Monetization (8.x-1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (63 entries)

en: Title
nl: Titel

en: value
nl: waarde

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: List
nl: Lijst

en: Actions
nl: Acties

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Currency
nl: Valuta

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Terms and Conditions
nl: Algemene voorwaarden

en: Default
nl: Standaard

en: Refresh
nl: Verversen

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Always
nl: Altijd

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: Id
nl: ID

en: Product ID
nl: Product-ID

en: General
nl: Algemeen

en: Now
nl: Nu

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Checkout
nl: Afrekenen

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Declined
nl: Afgewezen

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Accepted
nl: Geaccepteerd

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Team
nl: Ploeg

en: Products
nl: Producten

en: Purchase
nl: Kopen

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Subscription
nl: Inschrijving

en: Description:
nl: Omschrijving:

en: Usage
nl: Gebruik

en: Packages
nl: Pakketten

en: Package
nl: Pakket

en: Currency code
nl: Valutacode

en: Available currencies
nl: Beschikbare valuta

en: Download CSV
nl: CSV-bestand downloaden

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Tax
nl: BTW

en: Add product
nl: Product toevoegen

en: Custom date format
nl: Aangepaste datumnotatie

en: Link to form
nl: Koppeling naar formulier

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Organization name
nl: Organisatienaam

en: Max age
nl: Maximum leeftijd

en: Button label
nl: Knoplabel

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
nl: Notatie: %format. Laat dit leeg om het tijdstip
    van indienen te gebruiken.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: no caching
nl: geen caching

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size

en: Price field settings
nl: Prijsveld-instellingen

en: If no currencies are selected, all currencies will be available.
nl: Als er geen valuta geselecteerd is, zijn alle valuta beschikbaar.

en: Use modal
nl: Gebruik modal
