Apigee Monetization (8.x-1.0-beta3) - en to sv translation catalogue (58 entries)

en: Title
sv: Titel

en: value
sv: värde

en: Operations
sv: Funktioner

en: Email address
sv: E-postadress

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Currency
sv: Valuta

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Terms and Conditions
sv: Allmänna villkor

en: Default
sv: Förvald

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Subscriptions
sv: Prenumerationer

en: Date format
sv: Datumformat

en: Always
sv: Alltid

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Maximum
sv: Största

en: Caching
sv: Cachning

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Product ID
sv: ID för vara

en: General
sv: Allmän

en: Now
sv: Nu

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Checkout
sv: Kassan

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Product
sv: Vara

en: Products
sv: Varor

en: Purchase
sv: Köp

en: Credit
sv: Kredit

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Subscription
sv: Prenumeration

en: Description:
sv: Beskrivning:

en: Usage
sv: Användning

en: Packages
sv: Paket

en: Package
sv: Paket

en: Currency code
sv: Valutakod

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Tax
sv: Skatt

en: Add product
sv: Lägg till vara

en: Custom date format
sv: Anpassat datumformat

en: Link to form
sv: Länka till formulär

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Entity ID
sv: ID-nummer för objekt

en: Max age
sv: Äldsta ålder

en: Button label
sv: Etikett för knapp

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
sv: Format: %format. Lämna tomt för att använda tiden när formuläret skickades in.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: no caching
sv: ingen cachning

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size
