OData API Sync (1.0.0-alpha19) - en to he translation catalogue (36 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Last Updated
he: עודכן לאחרונה

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Fields
he: שדות

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Authored on
he: בתאריך

en: Key
he: מפתח

en: Token
he: אסימון

en: Entity
he: יישות

en: Changed
he: השתנה

en: Mapping
he: מיפוי

en: Field Type
he: סוג שדה

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Direction
he: כיוון

en: Properties
he: מאפיינים

en: Bundle
he: חבילה

en: Broken
he: שבור

en: Dependencies
he: תלויות
