Apple News (8.x-1.0-alpha3) - en to sr translation catalogue (20 entries)

en: delete
sr: избриши

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Type
sr: Tип

en: Cancel
sr: Поништи

en: Disabled
sr: Искључено

en: Enabled
sr: Укључено

en: Weight
sr: Тежина

en: Parent
sr: Надређен

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: Label
sr: Ознака

en: Preview
sr: Преглед пре слања.

en: ID
sr: ИД

en: Created
sr: Направљено

en: Text color
sr: Боја текста

en: Color
sr: Боја

en: Template
sr: Шаблон

en: Templates
sr: Шаблони

en: Entity type
sr: Тип ентитета
