Apple News (8.x-1.0-beta3) - en to te translation catalogue (23 entries)

en: delete
te: తొలగించు

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Yes
te: అవును

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Weight
te: భారం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Format
te: ఆకృతి

en: Created
te: సృష్టితం

en: Normal
te: సాధారణ

en: Width
te: వెడల్పు

en: Text color
te: పాఠ్యపు రంగు

en: Color
te: రంగు

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: About
te: గురించి
