Architecture Corporate Profile (8.x-1.0-beta1) - en to el translation catalogue (370 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Article
el: Άρθρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Articles
el: Αρθρα

en: Administration
el: Διαχείριση

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Download
el: Λήψη

en: view
el: προβολή

en: File
el: Αρχείο

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: Quote
el: Παράθεση

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: File Size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Upload image
el: Αποστολή εικόνας

en: Titles
el: Τίτλοι

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Files
el: Αρχεία

en: file
el: αρχείο

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Fields
el: Πεδία

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Normal
el: Κανονικό

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Desc
el: Φθί

en: Filter by
el: Φιλτράρισμα κατά

en: General
el: Γενικά

en: Start
el: Αρχή

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Color
el: Χρώμα

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Role
el: Ρόλος

en: User login
el: Είσοδος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Destination
el: Προορισμός

en: Users
el: Χρήστες

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Sort Criteria
el: Κριτήρια Ταξινόμησης

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: Add group
el: Προσθήκη ομάδας

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Gender
el: Γένος

en: Undefined
el: Απροσδιόριστο

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Member for
el: Μέλος για

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Search fields
el: Αναζήτηση πεδίων

en: Map
el: Χάρτης

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Days
el: Ημέρες

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Slide
el: Κύλιση

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Glossary
el: Γλωσσάρι

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: File settings
el: Ρυθμίσεις αρχείου

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Next Page >
el: Επόμενη σελίδα >

en: < Previous Page
el: < Προηγούμενη σελίδα

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Form
el: Φόρμα

en: Permission
el: Άδεια

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Maximum upload size
el: Μέγιστο μέγεθος υποβολής

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Usage
el: Χρήση

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
el: Ένας χρήστης θεωρείται παρών για τόσο χρόνο από την τελευταία φορά που άνοιξε μια σελίδα.

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Link to file
el: Σύνδεσμος σε αρχείο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: types
el: τύποι

en: Data
el: Δεδομένα

en: About
el: Περί

en: Publish content
el: Δημοσίευση περιεχομένου

en: Sort direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης

en: Block type
el: Τύπος μπλοκ

en: Web services
el: Υπηρεσίες ιστού

en: Effect
el: Εφέ

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Download file
el: Κατέβασμα αρχείου

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: The post could not be saved.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση της δημοσίευσης.

en: Filter settings
el: Ρυθμίσεις φίλτρου

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Yes/No
el: Ναι/Όχι

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Restrict to the selected roles
el: Περιορισμός στους επιλεγμένους ρόλους

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Who's new
el: Ποιοι γράφτηκαν τελευταία

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Who's online
el: Ποιοι είναι εδώ

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Delete content
el: Διαγραφή περιεχομένου

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
el: Μη έγκυρο μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Εισάγετε ένα όνομα διαφορετικό του %invalid.

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Recent content
el: Πρόσφατο περιεχόμενο

en: Unpublish content
el: Αναίρεση δημοσίευσης περιεχομένου

en: Make content sticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο καρφιτσωμένο

en: Make content unsticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο μη καρφιτσωμένο

en: Promote content to front page
el: Προβιβασμός περιεχομένου στην αρχική σελίδα

en: Remove content from front page
el: Αφαίρεση περιεχομένου από την αρχική σελίδα

en: Save content
el: Αποθήκευση περιεχομένου

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Time zones
el: Ζώνες ώρας

en: Term reference
el: Αναφορά όρου

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
el: Η αποσυμπίεση του %file δεν μπορεί να γίνει, το αρχειοθετημένο αρχείο δεν είναι έγκυρο.

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
el: Ένας διαχειριστής δημιούργησε ένα λογαριασμό για εσάς στο [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
el: Εύρεση και διαχείριση χρηστών που αλληλεπιδρούν με τον ιστοτόπο σας.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
el: Χωρίστε τις επεκτάσεις με κενό ή κόμμα και χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία.

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: Linked to file
el: Σύνδεσμος στο αρχείο

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Asc
el: Αύξ

en: HTML element
el: Στοιχείο HTML

en: Appears in: @bundles.
el: Εμφανίζεται σε: @bundles.

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Rendered entity
el: Απεικονιζόμενη οντότητα

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
el: Εμφάνιση των αναφερόμενων οντοτήτων που απεικονίζονται από την entity_view().

en: Rendered as @mode
el: Απεικονίζεται ως @mode

en: Wide
el: Πλατύ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μηχανικώς αναγνώσιμο από τη μηχανή όνομα που να περιέχει γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Type of item to reference
el: Πληκτρολογήστε το στοιχείο αναφοράς

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Create referenced entities if they don't already exist
el: Δημιουργήστε αναφερόμενες οντότητες αν δεν υπάρχουν ήδη

en: Custom block library
el: Βιβλιοθήκη προσαρμοσμένου μπλοκ

en: Registering module
el: Καταχώρηση μονάδας

en: Sort settings
el: Ρυθμίσεις ταξινόμησης

en: @label referenced from @field_name
el: @label αναφερόμενο από @field_name

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: Target UUID
el: UUID προορισμού

en: @entity using @field_name
el: @entity που χρησιμοποιεί @field_name

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Block the selected user(s)
el: Αποκλεισμός επιλεγμένων χρηστών

en: Cancel the selected user account(s)
el: Ακύρωση επιλεγμένων λογαριασμών χρηστών

en: Unblock the selected user(s)
el: Άρση αποκλεισμού για τον(υς) επιλεγμένο(υς) χρήστη(ες)

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Configure Responsive Image Styles
el: Ρύθμιση Responsive Στυλ Εικόνων

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
el: Αίτηση ακύρωσης λογαριασμού για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
el: Αντικατάσταση πληροφοριών εισόδου για το λογαριασμό [user:display-name]  στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (σε αναμονή έγκρισης από τη διαχείριση)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
el: Ο χρήστης [user:display-name] έχει κάνει αίτηση για λογαριασμό.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στο [site:name] εγκρίθηκε.
    
    Μπορείτε τώρα να συνδεθείτε κάνοντας κλικ σε αυτό το σύνδεσμο ή με αντιγραφή και επικόλλησή του στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Αυτός ο σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά για να συνδεθείτε και θα σας οδηγήσει σε μια σελίδα όπου μπορείτε να ορίσετε τον κωδικό σας.
    
    Αφού ορίσετε τον κωδικό σας, θα μπορείτε στο μέλλον να συνδέεστε στο [site:login-url] χρησιμοποιώντας το:
    
    όνομα χρήστη: [user:account-name]
    κωδικός: Ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (εγκρίθηκε)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (αποκλείστηκε)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στον ιστοτόπο [site:name] έχει ακυρωθεί.
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (ακυρώθηκε)

en: Links related to the active user account
el: Σύνδεσμοι σχετικοί με τον ενεργό λογαριασμό χρήστη

en: Site information links
el: Σύνδεσμοι πληροφοριών ιστοτόπου

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name]
    
    Οι διαχειριστές του [site:name] σας δημιούργησαν ένα λογαριασμό. Μπορείτε τώρα να εισέλθετε πατώντας σε αυτή την παραπομπή ή αντιγράφοντας και επικολλώντας τη στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Η παραπομπή αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για μία είσοδο και θα σας οδηγήσει σε μία σελίδα όπου θα ορίσετε τον κωδικό σας.
    
    Μετά τον ορισμό του κωδικού σας, θα μπορείτε να εισέλθετε στο [site:login-url]  στο μέλλον χρησιμοποιώντας τα:
    
    όνομα χρήστη: [user:name]
    κωδικός: ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Σας ευχαριστούμε που εγγραφήκατε στην ιστοσελίδα [site:name]. Μπορείτε πλέον να συνδεθείτε κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο, ή αντιγράφοντας και επικολλώντας τον στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Αυτός ο σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά και θα σας οδηγήσει σε μια σελίδα όπου μπορείτε να ορίσετε τον κωδικό πρόσβασής σας. 
    
    Αφότου ορίσετε τον κωδικό πρόσβασης, θα μπορείτε να συνδέεστε στην ιστοσελίδα [site:login-url] χρησιμοποιώντας:
    
    όνομα χρήστη: [user:name]
    κωδικός: Ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: All content, by month.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά μήνα.

en: Recent content.
el: Πρόσφατο περιεχόμενο.

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: All content, by letter.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά γράμμα.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
el: Περιεχόμενο που ανήκει σε ένα συγκεκριμένο όρο ταξινόμησης.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
el: Εμφανίζει μια λίστα με τους πιο νέους λογαριασμούς χρηστών του ιστοτόπου.

en: Who's online block
el: Μπλοκ "Ποιός είναι online"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
el: Δείχνει τα ονόματα χρηστών από τους πιο πρόσφατα ενεργούς χρήστες όπως και τον συνολικό αριθμό ενεργών χρηστών.

en: View edit page
el: Δείτε την σελίδα επεξεργασίας

en: Max 1300x1300
el: Μέγιστη διάσταση 1300x1300

en: Max 2600x2600
el: Μέγιστη διάσταση 2600x2600

en: Max 325x325
el: Μέγιστη διάσταση 325x325

en: Max 650x650
el: Μέγιστη διάσταση 650x650

en: Narrow
el: Στενό

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Welcome to [site:name]
el: Καλώς ορίσατε στο [site:name]

en: Name or email contains
el: Το όνομα ή το επίθετο περιέχει

en: A list of new users
el: Μια λίστα νέων χρηστών

en: There are currently @total users online.
el: Υπάρχουν συνολικά @total χρήστες συνδεδεμένοι.

en: There are currently 0 users online.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν συνδεδεμένοι χρήστες

en: A list of users that are currently logged in.
el: Μια λίστα από χρήστες που είναι συνδεδεμένοι αυτή τη στιγμή.

en: Manage view settings
el: Επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις προβολής

en: View or edit the configuration.
el: Δείτε ή επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις.

en: Displays in this view
el: Εμφανίσεις σε αυτό το view

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
el: Μια εμφάνιση είναι ένας τρόπος να προβάλλουμε τα αποτελέσματα, πχ σαν μια σελίδα ή ένα μπλοκ. Ένα view μπορεί να εμπεριέχει πολλαπλές εμφανίσεις , οι οποίες παρουσιάζονται εδώ. Η ενεργή εμφάνιση έχει επισημανθεί.

en: View administration
el: Προβολή διαχείρισης

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
el: Εκτελέστε διαχειριστικές εργασίες, συμπεριλαμβανομένων της προσθήκης περιγραφής και της δημιουργίας ενός κλόνου. Πατήστε το κουμπί της αναδυόμενης λίστας για να δείτε τις διαθέσιμες επιλογές.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
el: Εάν αυτό το view χρησιμοποιεί πεδία, παραθέτονται εδώ. Μπορείτε να πατήσετε σε ένα πεδίο για να το παραμετροποιήσετε.

en: Filter your view
el: Φιλτράρετε το view σας

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
el: Προσθέτει φίλτρα για να περιορίσει τα αποτελέσματα. Για παράδειγμα, εάν θέλετε να δείξετε περιεχόμενο που είναι <em>δημοσιευμένο</em>, προσθέστε ένα φίλτρο για <em>Δημοσιευμένο</em> και επιλέξτε <em>Ναι</em>.

en: Filter actions
el: Φιλτράρισμα ενεργειών

en: Add, rearrange or remove filters.
el: Προσθήκη, αναδιάρθρωση ή διαγραφή φίλτρων.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
el: Ελέγξτε τη σειρά με την οποία προβάλονται τα αποτελέσματα. Πατήστε σε έναν ενεργό κανόνα διάταξης για να την παραμετροποιήσετε.

en: Sort actions
el: Ταξινόμηση ενεργειών

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
el: Προσθήκη, αναδιάρθρωση ή διαγραφή κανόνων ταξινόμησης.

en: Show a preview of the view output.
el: Προβολή προεπισκόπησης του αποτελέσματος του view.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στον ιστότοπο [site:name] έχει μπλοκαριστεί.
    
    -- Η ομάδα του [site:name]
