Architecture Corporate Profile (8.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (431 entries)

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Email notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Latest Articles
fi: Viimeisimmät artikkelit

en: Article
fi: Artikkeli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Articles
fi: Artikkelit

en: Administration
fi: Ylläpito

en: More
fi: Lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Download
fi: Lataa

en: view
fi: näkymä

en: File
fi: Tiedosto

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Container
fi: Säiliö

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Tosi

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Update
fi: Päivitys

en: Archive
fi: Arkisto

en: Icon
fi: Ikoni

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Attachment
fi: Liite

en: Upload
fi: Siirrä

en: Picture
fi: Kuva

en: Upload image
fi: Lataa kuva

en: Titles
fi: Otsikot

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Files
fi: Tiedostot

en: file
fi: tiedosto

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: no
fi: ei

en: Created
fi: Luotu

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Display links
fi: Näytä linkit

en: Page
fi: Sivu

en: Two column
fi: Kaksi palstaa

en: Off
fi: Pois päältä

en: Footer
fi: Alatunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Fields
fi: Kentät

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: Normal
fi: Normaali

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Filter by
fi: Suodata

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Start
fi: Alkaa

en: Loop
fi: Kierros

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Color
fi: Väri

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Role
fi: Rooli

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Destination
fi: Kohde

en: Users
fi: Käyttäjät

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fi: @site on parhaillaan huollettavana. Se pyritään saamaan takaisin käyttöön pian. Kiitämme kärsivällisyydestä!

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Tools
fi: Työkalut

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Tab
fi: Välilehti

en: Sort Criteria
fi: Järjestysehdot

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Default state
fi: Oletustila

en: Add group
fi: Lisää ryhmä

en: Collapsible
fi: Supistettavissa

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Undefined
fi: Määrittelemätön

en: Token
fi: Muuttuja

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: Languages
fi: Kielet

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Search fields
fi: Hakukentät

en: Map
fi: Kartta

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Slow
fi: Hidas

en: Fast
fi: Nopea

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Confirm Deletion
fi: Vahvista poisto

en: Glossary
fi: Sanasto

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: 301 Moved Permanently
fi: 301 Pysyvästi siirretty

en: 307 Temporary Redirect
fi: 307 Tilapäinen uudelleenohjaus

en: File settings
fi: Tiedostoasetukset

en: Relationship
fi: Suhde

en: Migrate
fi: Muuta

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Translations
fi: Käännökset

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Output format
fi: Tulostusmuoto

en: File types
fi: Tiedostotyypit

en: Complete
fi: Valmis

en: Next Page >
fi: Seuraava sivu >

en: < Previous Page
fi: < Edellinen sivu

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Select
fi: Valitse

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Used in
fi: Käytetään

en: Node reference
fi: Solmuviittaus

en: Form
fi: Kaavake

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: 300 Multiple Choices
fi: 300 Useita valintoja

en: 302 Found
fi: 302 Löydetty

en: 303 See Other
fi: 303 Kts. toinen

en: 304 Not Modified
fi: 304 Muuttamaton

en: 305 Use Proxy
fi: 305 Käytä proxyä

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Maximum upload size
fi: Suurin siirtokoko

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Usage
fi: Käyttö

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Values
fi: Arvot

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fi: Sen jäkeen kun käyttäjä viimeksi latasi sivun, hänen katsotaan olevan paikalla vielä näin kauan

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Link to file
fi: Linkki tiedostoon

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: types
fi: tyypit

en: About
fi: Tietoja

en: Fid
fi: FId

en: Publish content
fi: Julkaise sisältö

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: Element
fi: Elementti

en: Block type
fi: Lohkon tyyppi

en: Web services
fi: Verkkopalvelut

en: Effect
fi: Efekti

en: Speed
fi: Nopeus

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Title only
fi: Vain otsikko

en: pixels
fi: pikseliä

en: Mime type
fi: MIME-tyyppi

en: Direction
fi: Suunta

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Webform submissions
fi: Verkkolomakelähetykset

en: Title field
fi: Otsikkokenttä

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: IP address
fi: IP osoite

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Bundle
fi: Paketti

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Uses
fi: Käyttää

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: The post could not be saved.
fi: Kirjoitusta ei voitu tallentaa.

en: Filter settings
fi: Suodattimien asetukset

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: Save Draft
fi: Tallenna keskeneräinen

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Displays the fields with an optional template.
fi: Näyttää kentät valinnallisella templatella.

en: The name of the file.
fi: Tiedoston nimi.

en: Restrict to the selected roles
fi: Rajoita valittuihin rooleihin

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Who's new
fi: Uudet käyttäjät

en: Contact form
fi: Yhteydenotto

en: Delete redirect
fi: Poista uudelleenohjaus

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Who's online
fi: Paikalla olevat käyttäjät

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Field group label
fi: Kenttäryhmän etiketti

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: The changes were successfully saved.
fi: Muutokset tallennettu onnistuneesti.

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Delete content
fi: Poista sisältö

en: Header text
fi: Ylätunnisteen teksti

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Monthly archive
fi: Arkisto

en: Bounce slide
fi: Ponnauta sivu

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Recent content
fi: Uusin sisältö

en: Unpublish content
fi: Muuta sisältö ei-julkaistuksi

en: Make content sticky
fi: Liimaa sisältö listojen alkuun

en: Make content unsticky
fi: Poista sisällön liimaus

en: Promote content to front page
fi: Nosta sisältö etusivulla

en: Remove content from front page
fi: Poista sisältö etusivulta

en: Save content
fi: Tallenna sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Time zones
fi: Aikavyöhykkeet

en: Term reference
fi: Termiviittaus

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
fi: Tiedoston %file purkaminen epäonnistui, tiedosto ei ole sallittua muotoa

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
fi: Ylläpitäjä loi sinulle tilin sivustolla [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: No media available.
fi: Ei mediaa saatavilla.

en: Upload a new file
fi: Lataa uusi tiedosto

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Label element
fi: Etiketin elementti

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fi: Erottele tiedostopäätteet pilkuin eroteltuina ilman tiedostopäätettä edeltävää pistettä.

en: %title has been created.
fi: %title on luotu.

en: %title has been updated.
fi: %title on päivitetty.

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Recent log messages
fi: Viimeisimmät lokimerkinnät

en: Linked to file
fi: Linkitetty tiedostoon

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: HTML element
fi: HTML-elementti

en: Field group format:
fi: Kenttäryhmän muoto:

en: The css class must include only letters, numbers, underscores and dashes.
fi: CSS-luokka saa sisältää ainoastaan kirjaimia, numeroita, väliviivoja ja alaviivoja.

en: Are you sure you want to delete the group %group?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kenttäryhmän %group?

en: The group %group has been deleted from the %type content type.
fi: Ryhmä %group on poistettu sisältötyypistä %type.

en: This fieldgroup renders child groups as jQuery accordion.
fi: Tämä kenttäryhmä mahdollistaa kenttäryhmän pienentämisen jQueryn accordionin avulla.

en: This fieldgroup renders the content in a div, part of accordion group.
fi: Kenttäryhmä renderöi sisällön div-elementiun sisään joka on osa piennennettävissä olevaa kenttäryhmää.

en: Extra CSS classes
fi: Ylimääräiset CSS-luokat

en: Blind
fi: Sokea

en: Horizontal Tabs
fi: Vaakavälilehdet

en: Fieldgroups
fi: Kenttäryhmät

en: desktop
fi: työpöytä

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
fi: Tiedot tallennettu. Voit palata tähän lomakkeeseen myöhemmin ja palauttaa nykyiset tiedot.

en: <p class="fieldgroup-help">Fields can be dragged into groups with unlimited nesting. Each fieldgroup format comes with a configuration form, specific for that format type.<br />Note that some formats come in pair. These types have a html wrapper to nest its fieldgroup children. E.g. Place accordion items into the accordion, vertical tabs in vertical tab group and horizontal tabs in the horizontal tab group. There is one exception to this rule, you can use a vertical tab without a wrapper when the additional settings tabs are available. E.g. node forms.</p>
fi: <p class="fieldgroup-help">Kenttiä voidaan siirtää kenttäryhmiin vetotoiminnon avulla, tasojen määrää ei ole rajoitettu. Jokainen kenttäryhmän muoto sisältää muotokohtaisen asetuskaavakkeen.<br />Huomaa että jotkut muodot saattavat tulla pareittain. Näillä tyypeillä on ympäröivä html-luokka joka sisennyttää sen aliryhmät oikealla tavalla. Ts. aseta pienennettävissä olevat ryhmät piennennettävissä olevaan ryhmään ja vaakasuorat välivehdet vaakasuorien välilehtien ryhmään. Sääntöön on olemassa yksi poikkeus, voit käyttää pystysuoraa välilehteä ilman ympäröivää elementtiä kun lisäasetusvälilehdet ovat käytössä. Esimerkiksi solmujen lisäyskaavakkeet.</p>

en: New group %label successfully created.
fi: Uusi ryhmä %label onnistuneesti lisätty.

en: Master
fi: Isäntä

en: Enable to override this field's links.
fi: Salli ylikirjoitus tämän kentän linkeille.

en: Appears in: @bundles.
fi: Esiintyy: @bundles.

en: When a file is uploaded to this website, it is assigned one of the following types, based on what kind of file it is.
fi: Kun tiedosto ladataan sivustoon, sille määritellään automaattisesti joku seuraavista tyypeistä sen mukaan, minkälainen tiedosto on kyseessä.

en: File view mode
fi: Tiedoston esitystapa

en: Responsive image
fi: Responsiivinen kuva

en: An autocomplete text field.
fi: Autocomplete tekstikenttä.

en: Rendered entity
fi: Renderöity entiteetti

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
fi: Näytä entity_view():n renderöimät viitatut entiteetit.

en: Rendered as @mode
fi: Renderöity muodossa @mode

en: Wide
fi: Leveä

en: Manage settings for the type of files used on your site.
fi: Ylläpidä sivustollasi käytettyjen tiedostotyyppien asetuksia.

en: Fieldgroup @group is not cloned since a group already exists with the same name.
fi: Kenttäryhmän @group kloonaaminen ei ole mahdollista koska samanniminen kenttäryhmä on jo olemassa.

en: Fieldgroup @group cloned successfully.
fi: Kenttäryhmä @group kloonattu onnistuneesti.

en: Show label
fi: Näytä etiketti

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Use site default RSS settings
fi: Käytä RSS:n oletusasetuksia

en: Original language
fi: Alkuperäinen kieli

en: Other…
fi: Muu...

en: This field supports tokens.
fi: Kenttä tukee korvauskuvioita.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fi: Yksilöllinen koneluettava nimi sisältäen kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
fi: <strong>Huomaa:</strong> 'Entiteettiviittaus'-näkymissä kaikki kentät näytetään sisennettyinä paitsi jos nimeomaan valitset jonkin muun esitystavan.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
fi: Valitse kentät joista haetaan käytettäessä automaattisesti täydentyvää kenttää.

en: Type of item to reference
fi: Viitattavan kohteen tyyppi

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Create referenced entities if they don't already exist
fi: Luo viitatut entiteetit jos niitä ei ole jo olemassa

en: Entity Reference inline fields
fi: Entiteettiviittauksen inline-kentät

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
fi: Palauttaa tulokset PHP joukkona etikettejä ja suoritettuja rivejä.

en: Custom block library
fi: Kustomoitujen lohkojen kirjasto

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Managing and displaying entity reference fields
fi: Entiteettiviittauskenttien hallinta ja näyttäminen

en: Selecting reference type
fi: Viittauksen kohteen tyypin valinta

en: In the field settings you can select which entity type you want to create a reference to.
fi: Kentän asetuksissa valitaan minkä tyyppiseen entiteettiin kentässä voidaan viitata.

en: Filtering and sorting reference fields
fi: Suodatus ja lajittelu viittauskentissä

en: Depending on the chosen entity type, additional filtering and sorting options are available for the list of entities that can be referred to, in the field settings. For example, the list of users can be filtered by role and sorted by name or ID.
fi: Viittauksen kohteen tyypistä riippuen voidaan viitattavia entiteettejä suodattaa ja lajitella. Tämä voidaan määritellä kentän asetuksissa. Esimerkiksi käyttäjiä voidaan suodattaa roolin perustella ja lajitella nimen tai id:n perusteella.

en: Displaying a reference
fi: Viittauksen näyttäminen

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Sort settings
fi: Lajittele asetukset

en: Search field
fi: Hakukenttä

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos

en: Target UUID
fi: Kohde UUID

en: Responsive image style
fi: Responsiivisen kuvan tyyli

en: Responsive image style: @responsive_image_style
fi: Responsiivisen kuvan tyyli: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
fi: Valitse responsiivisen kuvan tyyli.

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
fi: D, d.m.Y - H:i

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Block the selected user(s)
fi: Estä valitut käyttäjät

en: Cancel the selected user account(s)
fi: Poista valitut käyttäjätilit

en: Unblock the selected user(s)
fi: Poista esto valituilta käyttäjiltä

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Links related to the active user account
fi: Aktiiviseen käyttäjätiliin liittyvät linkit

en: Administrative task links
fi: Ylläpidon linkit

en: Site information links
fi: Linkit sivustoa koskeviin tietoihin

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit

en: User tool links, often added by modules
fi: Linkit käyttäjän työkaluihin, usein moduulien lisäämiä

en: All content, by month.
fi: Kaikki sisältö, kuukausittain lajiteltuna.

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
fi: Näyttää listan sivuston uusimmista käyttäjätileistä.

en: Who's online block
fi: Kuka on paikalla -lohko

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
fi: Näyttää viimeksi aktiivisina olleiden käyttäjien käyttäjätunnukset ja aktiivisten käyttäjien kokonaismäärän.

en: View edit page
fi: Näkymän muokkaussivu

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: A list of new users
fi: Lista uusista käyttäjistä

en: There are currently @total users online.
fi: Tällä hetkellä @total käyttäjää on online.

en: There are currently 0 users online.
fi: Tällä hetkellä 0 käyttäjää on online.

en: A list of users that are currently logged in.
fi: Lista käyttäjistä jotka ovat online.

en: Manage view settings
fi: Hallinnoi näkymän asetuksia

en: View or edit the configuration.
fi: Katso tai muokkaa konfiguraatiota.

en: Displays in this view
fi: Tässä näkymässä olevat näytöt

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
fi: Näyttö on tapa tulosten näyttämiselle, esimerkiksi sivuna tai lohkona. Näkymä voi sisältää useita näyttöjä, jotka listataan tässä. Aktiivinen näyttö on korostettu.

en: View administration
fi: Näkymän ylläpito

en: Filter your view
fi: Suodata näkymääsi

en: Filter actions
fi: Suodatustoimenpiteet

en: Add, rearrange or remove filters.
fi: Lisää, uudelleenjärjestä tai poista suodattimia.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
fi: Hallinnoi järjestystä, jossa tulokset näytetään. Klikkaa aktiivista järjestelysääntöä määritelläksesi sen.

en: Sort actions
fi: Lajittelutoiminnot

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
fi: Lisää, uudelleenjärjestä tai poista järjestelysääntöjä.

en: This form is confidential. You must <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">Log out</a> to submit it.
fi: Tämä lomake on luottamuksellinen. Sinun täytyy <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">kirjautua ulos</a> lähettääksesi se.

en: New submission added to [webform:title].
fi: Lisätty uusi lähetys lomakkeelle [webform:title].

en: This form has not yet been opened to submissions.
fi: Tätä lomaketta ei ole vielä avattu lähetyksille.

en: A locally hosted video file.
fi: Paikallisesti palveltava videotiedosto.
