ArchivesSpace (8.x-1.1-rc1) - en to ne translation catalogue (16 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Title
ne: शीर्षक

en: Item
ne: वस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: File
ne: फ़ाइल

en: Date
ne: मिति

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Parent
ne: मूल

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: All
ne: सबै

en: Block
ne: ब्लक

en: Wide
ne: चौडा

en: Narrow
ne: साघुरो
