Argue (2.0.0-beta6) - en to he translation catalogue (221 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: new
he: חדש

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Version
he: גירסה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Parent
he: אב

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Archive
he: ארכיון

en: Icon
he: סמל

en: View
he: צפיה

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Total
he: סך הכל

en: Versions
he: גירסאות

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Revisions
he: גרסאות

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Severity
he: חוּמרה

en: Fields
he: שדות

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Details
he: פרטים

en: Desc
he: יורד

en: Role
he: תפקיד

en: User login
he: כניסה

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
he: @site אינו זמין כרגע עקב תחזוקה. אנו מקווים להפעיל את האתר מחדש במהרה. תודה על הסבלנות.

en: Argument
he: ארגומנט

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Sort Criteria
he: קריטריון למיון

en: Recent comments
he: תגובות אחרונות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Rules
he: כללים

en: English
he: אנגלית

en: Messages
he: מסרים

en: Token
he: אסימון

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Result
he: תוצאה

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: Languages
he: שפות

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Author Name
he: שם המחבר/ת

en: Glossary
he: מילון מונחים

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Published comments
he: תגובות שפורסמו

en: Output format
he: תבנית פלט

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Translation language
he: שפת התרגום

en: Translation
he: תרגום

en: Used in
he: משמש ב-

en: simple
he: פשוט

en: Publish
he: פרסם

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: Permission
he: הרשאה

en: Language code
he: קוד השפה

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: No comments available.
he: אין תגובות זמינות.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
he: המשתמש נחשב מחובר לזמן זה שאחרי הפעם האחרונה שהוא צפה בדף כלשהוא.

en: Argument type
he: סוג משתנה

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: Unpublish comment
he: בטל פרסום תגובה

en: Member
he: חבר

en: Translate
he: תרגום

en: Embed
he: הטמעה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Not applicable
he: לא ישים

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Delete comment
he: מחיקת תגובה

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Posted in
he: נכתב בנושא

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Publish comment
he: פרסם תגובה

en: @interval ago
he: לפני @interval

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Compact
he: קומפקטי

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Who's new
he: מי חדש

en: Language name
he: שם שפה

en: Select language
he: בחירת שפה

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Who's online
he: מי מחובר

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Author name
he: שם המחבר/ת

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: Main page content
he: תוכן

en: Full comment
he: תגובה מלאה

en: Save comment
he: שמירת תגובה

en: Unapproved comments
he: תגובות שלא אושרו

en: Manage display
he: ניהול תצוגה

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Recent content
he: תכנים אחרונים

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Taxonomy term page
he: דף מונחי טקסונומיה

en: An administrator created an account for you at [site:name]
he: אדמיניסטרטור יצר עבורך חשבון ב[site:name]

en: Highlighted
he: מובלט

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Valid from
he: בתוקף מ

en: Validity
he: תוקף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Not specified
he: לא מוגדר

en: Master
he: מאסטר

en: Manage form display
he: ניהול טופס העריכה

en: Text value
he: ערך טקטואלי

en: User interface translation
he: תרגום הממשק

en: Reset your password
he: איפוס סיסמה

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: Adding languages
he: השפות נוספות

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים

en: There are currently @total users online.
he: @total משתמשים מחוברים כרגע לאתר.

en: There are currently 0 users online.
he: אין כרגע משתמשים המחוברים לאתר

en: Add, rearrange or remove filters.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של מסננים.

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של כללי מיון.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
he: לא נוצר עדיין תוכן שניתן להציג בדף הבית<br/>
    כדי להתחיל בבניית האתר עקבו אחרי ההנחיות<a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">במדריך למשתמש</a> .
