arvodia-blog (1.0.0) - en to ur translation catalogue (33 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: content
ur: متن

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Author
ur: مصنف

en: Manager
ur: مینیجر

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: page
ur: صفحہ

en: Article
ur: مضمون

en: Comments
ur: تبصرے

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Block
ur: بلاک

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Arabic
ur: عربی

en: French
ur: فرانسیسی

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: The directory %directory does not exist.
ur: ڈائیریکٹری %directory موجود نہیں ہے۔

en: Confirm password
ur: کلمۂ شناخت کی تصدیق کریں

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: Installing @drupal
ur: @drupal کو نصب کیا جا رہا ہے

en: The installation has encountered an error.
ur: تنصیب کے عمل  کو خرابی کا سامنا ہے۔

en: « First
ur: » ابتدائی
