arvodia-blog (1.0.0) - en to he translation catalogue (129 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: content
he: תוכן

en: Development
he: פיתוח

en: Author
he: מחבר/ת

en: Manager
he: מנהל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: page
he: דף

en: Article
he: כתבה

en: Comments
he: תגובות

en: Quantity
he: כמות

en: On
he: פעיל

en: Download
he: הורדה

en: Login
he: כניסה

en: Reset
he: איתחול

en: Password
he: סיסמה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Help
he: עזרה

en: n/a
he: -ללא-

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: status
he: מצב

en: Contact
he: יצירת קשר

en: All
he: הכל

en: Post
he: הודעה

en: Year
he: שנה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Month
he: חודש

en: Desc
he: יורד

en: Calendar
he: לוח שנה

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Events
he: אירועים

en: Basic
he: בסיסי

en: Appearance
he: מראה

en: User login
he: כניסה

en: Blog
he: בלוג

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Logout
he: יציאה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Default language
he: שפת ברירת מחדל

en: Authored on
he: בתאריך

en: Arabic
he: ערבית

en: French
he: צרפתית

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: People
he: משתמשים

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Tabs
he: לשוניות

en: Slogan
he: סלוגן

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Translation language
he: שפת התרגום

en: Language switcher
he: מחליף שפות

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: Administrator
he: מנהל

en: The directory %directory does not exist.
he: הספריה %directory לא קיימת.

en: Offset
he: היסט

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Favicon
he: אייקון מועדפים

en: About
he: אודות

en: Translate
he: תרגום

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Confirm password
he: אישור סיסמה

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Installing @drupal
he: התקנת @drupal

en: The installation has encountered an error.
he: ארעה שגיאה בהתקנה.

en: Personal contact form
he: טופס קשר אישי

en: The directory %directory is not writable.
he: לא ניתן לכתוב לספריה %directory.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Main page content
he: תוכן

en: Site maintenance account
he: חשבון טיפול באתר

en: The text to be used for this link in the menu.
he: הטקסט שיוצג כקישור בתפריט.

en: No front page content has been created yet.
he: לא נוצר עדיין תוכן לדף הבית.

en: The name of the shortcut.
he: שמו של קיצור הדרך

en: Put site into maintenance mode
he: העברת האתר למצב תחזוקה

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Highlighted
he: מובלט

en: Shown when hovering over the menu link.
he: יוצג במעבר עכבר על הקישור בתפריט.

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: The time that the custom block was last edited.
he: זמן העדכון האחרון של הבלוק המותאם.

en: Reset your password
he: איפוס סיסמה

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.

en: By @author @time ago
he: ע"י @author לפני @time

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
he: ניתן להשתמש במספר תווים מיוחדים, כולל רווח, נקודה (.), מקף (-), גרש ('), קו תחתון (_) וסימן @.

en: Narrow
he: צר

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]
