arvodia-blog (1.0.0) - en to ne translation catalogue (54 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Title
ne: शीर्षक

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: Email address
ne: ई-मेल ठेगाना

en: content
ne: विषयवस्तु

en: Development
ne: विकास

en: Author
ne: लेखक

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: Article
ne: लेख

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Password
ne: पासवर्ड

en: Name
ne: नाम

en: Help
ne: सहयोग

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: status
ne: स्थिति

en: Contact
ne: सम्पर्क

en: All
ne: सबै

en: Year
ne: वर्ष

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Block
ne: ब्लक

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Header
ne: हेडर

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Authored by
ne: लेखक

en: Month
ne: महिना

en: Day
ne: दिन

en: Basic
ne: सामान्य

en: Appearance
ne: रूप

en: User login
ne: प्रयोगकर्ताको प्रवेश

en: Blog
ne: ब्लग

en: Anonymous
ne: अज्ञात

en: Authored on
ne: लेखिएको समय

en: Arabic
ne: अरबिक

en: French
ne: फ्रेंच

en: Your message has been sent.
ne: तपाईको संदेश पठाईदिएको छ

en: People
ne: व्‍यक्तिहरू

en: Block description
ne: ब्लकको वर्णन गर्नुहोस्

en: Administrator
ne: मुख्य प्रबन्धक

en: The directory %directory does not exist.
ne: %directory डाईरेक्टरी अवस्थित छैन।

en: Translate
ne: अनुवाद

en: Save and continue
ne: बचत गर्नुस अनि अगाडि बढ्नुस

en: Installing @drupal
ne: @drupal स्थापना हुदैछ

en: Sidebar first
ne: पहिलो साईडबार

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु

en: No front page content has been created yet.
ne: अहिले सम्म अगाडिको पृष्ठमा कुनै विषयवस्तु सिर्जना गरिएको छैन्।

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड

en: Wide
ne: चौडा

en: Narrow
ne: साघुरो

en: Welcome to [site:name]
ne: [site:name]मा स्वागत छ
