Entity Association (1.0.0-alpha9) - en to uk translation catalogue (94 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Actions
uk: Дії

en: Remove
uk: Вилучити

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Parent
uk: Батько

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: Add
uk: Додати

en: Path
uk: Шлях

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Desc
uk: Спад

en: Link URL
uk: URL-адреса посилання

en: Class
uk: Клас

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Add menu item
uk: Додати пункт меню

en: Edit menu item
uk: Редагувати пункт меню

en: Delete menu item
uk: Видалити пункт меню

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Entity
uk: Сутність

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Apply
uk: Застосувати

en: Edit page
uk: Редагувати сторінку

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Menu link title
uk: Назва посилання меню

en: Plugin settings
uk: Налаштування плаґіну

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Target
uk: Ціль

en: Behavior settings
uk: Налаштування поведінки

en: Landing page
uk: Цільова сторінка

en: Associations
uk: Асоціації

en: Applies to
uk: Застосовується до

en: Bundles
uk: Пакети

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: View page
uk: Переглянути сторінку

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Manage Content
uk: Керувати вмістом

en: Manage content
uk: Керувати матеріалами

en: Not restricted
uk: Без обмежень

en: Full content
uk: Повний вміст

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Edit @label
uk: Редагувати @label

en: Delete @label
uk: Видалити @label

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Link attributes
uk: Атрибути посилання

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Same window (_self)
uk: Поточне вікно (_self)

en: Plugin configuration
uk: Конфігурація плаґіна

en: Add menu link
uk: Додати посилання меню

en: Manage menu
uk: Керування меню

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Custom menu link
uk: Посилання власного меню

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title
