Entity Association (1.0.0-alpha9) - en to ar translation catalogue (68 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Remove
ar: حذف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Add
ar: إضافة

en: Path
ar: المسار

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Created
ar: الإنشاء

en: Create
ar: أنشئ

en: Expanded
ar: موسع

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Sort order
ar: الترتيب

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Desc
ar: تنازلي

en: Link URL
ar: رابط

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Add menu item
ar: إضافة بند قائمة

en: Edit menu item
ar: حرر رابطا في قائمة

en: Delete menu item
ar: احذف رابطا في قائمة

en: Limit
ar: حد

en: Entity
ar: الكيان

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Publish
ar: انشر

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: Plugin settings
ar: إعدادات البرنامج الملحق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: View page
ar: اعرض الصفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
