Astrology (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Icon
fa: شمایل

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Text
fa: متن

en: Year
fa: سال

en: Month
fa: ماه

en: Day
fa: روز

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Note
fa: یادداشت

en: Find
fa: پیدا کن

en: To date
fa: تا تاریخ

en: From date
fa: از تاریخ

en: Show only items where
fa: نمایش آیتم‌هایی که
