ATLS (1.0.0-beta3) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Default
fr: Par défaut

en: Insert
fr: Insérer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Process
fr: Traiter

en: Operation
fr: Opération

en: Sort by
fr: Trier par

en: Created date
fr: Date de création

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Authored on
fr: Écrit le

en: API key
fr: Clé d'API

en: Languages
fr: Langues

en: Changed
fr: Modifié

en: Automatic
fr: Automatique

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: API Keys
fr: Clés API

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Mappings
fr: Correspondances

en: Source language
fr: Langue d'origine

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Language settings
fr: Paramètres de langue

en: - All -
fr: - Tout -

en: Attempts
fr: Tentatives

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Hash
fr: Hachage

en: The entity type.
fr: Le type d'entité.

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: The source language.
fr: La langue source.
