ATLS (1.0.0-beta5) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Default
ar: الافتراضي

en: Insert
ar: أدرج

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Process
ar: عملية

en: Operation
ar: عملية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Languages
ar: اللغات

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Asc
ar: تصاعدي
