AT Tool 2.0 (1.0.0) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Help
id: Bantuan

en: Options
id: Opsi

en: Page title
id: Judul halaman

en: Custom
id: Tersuai

en: Text color
id: Warna teks

en: User login
id: Login pengguna

en: Tools
id: Alat

en: Clone
id: Kloning

en: Link color
id: Warna tautan

en: Templates
id: Templat

en: Tabs
id: Tab

en: Skin
id: Kulit

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Main menu
id: Menu utama

en: Status messages
id: Pesan status

en: User menu
id: Menu pengguna

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Public files
id: File untuk umum

en: Theme name
id: Nama tema

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
