AT Tool 2.0 (2.0.3) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Submit
fr: Soumettre

en: Version string
fr: Chaîne de Version

en: Search
fr: Rechercher

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Footer
fr: Pied de page

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Tools
fr: Outils

en: Clone
fr: Cloner

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Templates
fr: Modèles

en: Tabs
fr: Onglets

en: Skin
fr: Habillage

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Layout type
fr: Type de mise en page

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Main content
fr: Contenu principal

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Public files
fr: Fichiers publics

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Theme name
fr: Nom du thème

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Save to
fr: Enregistrer dans

en: Navbar
fr: Barre de navigation

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: SKIN
fr: HABILLAGE
