Auctioneer (2.0.0) - en to lt translation catalogue (65 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Type
lt: Tipas

en: Closed
lt: Uždara

en: Subject
lt: Tema

en: Description
lt: Aprašymas

en: Enable
lt: Įjungti

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Currency
lt: Valiuta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Number
lt: Skaičius

en: Message
lt: Žinutė

en: Weight
lt: Svoris

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Add
lt: Pridėti

en: Event
lt: Įvykis

en: Created
lt: Sukurta

en: To
lt: Iki

en: From
lt: Nuo

en: Roles
lt: Rolės

en: Published
lt: Paskelbtas

en: URL alias
lt: URL pervadinimas

en: Field name
lt: Laukelio pavadinimas

en: Contains
lt: Turi

en: Does not contain
lt: Nesudaro/neturi

en: Add condition
lt: Pridėti sąlygą

en: Conditions
lt: Sąlygos

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Customer
lt: Klientas

en: Amount
lt: Suma

en: State
lt: Etapas

en: Email format
lt: El. laiškų formatas

en: Owner
lt: Savininkas

en: Store
lt: Parduotuvė

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Operator
lt: Operatorius

en: Threshold
lt: Slenkstis

en: Authoring information
lt: Sukūrimo informacija

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Empty
lt: Tuščia

en: Greater than
lt: Daugiau nei

en: Days
lt: Dienos

en: Hours
lt: Valandos

en: Plugin
lt: Įskiepis

en: Changed
lt: Pakeista

en: Not published
lt: Nepaskelbtas

en: Minutes
lt: Minutės

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: URL path settings
lt: URL kelių nuostatos

en: Context
lt: Kontekstas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Locked
lt: Užrakinta

en: Validation
lt: Patvirtinimas

en: Comparison value
lt: Palyginimo reikšmė

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: Between
lt: Tarp

en: Handler settings
lt: Tvarkyklės nustatymai

en: Plugin ID
lt: Įskiepio ID

en: All conditions must pass
lt: Visos sąlygos turi būti išpildytos

en: Not between
lt: Ne tarp
