Auctioneer (2.0.1) - en to ar translation catalogue (69 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Closed
ar: مغلق

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: Event
ar: الحدث

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Add condition
ar: إضافة شرط

en: Conditions
ar: الشروط

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Amount
ar: المبلغ

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Store
ar: المتجر

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Operator
ar: العامل

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Attachments
ar: المرفقات

en: File attachments
ar: الملفات المرفقة

en: Empty
ar: فارغ

en: Greater than
ar: أكبر من

en: Changed
ar: تم التغير

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Shortcuts
ar: الاختصارات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Plugin settings
ar: إعدادات البرنامج الملحق

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Context
ar: السياق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: Cardinality
ar: رئيسي

en: - All -
ar: - الكل -

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
