Auctioneer (2.0.1) - en to ru translation catalogue (102 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Closed
ru: Закрыто

en: Subject
ru: Тема

en: Description
ru: Описание

en: Enable
ru: Включить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Currency
ru: Валюта

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Number
ru: Число

en: Message
ru: Сообщение

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Add
ru: Добавить

en: Event
ru: Событие

en: User
ru: Пользователь

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Roles
ru: Роли

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Field name
ru: Имя поля

en: Contains
ru: Содержит

en: Does not contain
ru: Не содержит

en: Add condition
ru: Добавить условие

en: Conditions
ru: Условия

en: Authored by
ru: Автор

en: Customer
ru: Покупатель

en: Amount
ru: Сумма

en: State
ru: Состояние

en: Email format
ru: Формат письма

en: Desc
ru: По убыванию

en: Owner
ru: Владелец

en: Store
ru: Магазин

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Operator
ru: Оператор

en: Threshold
ru: Пороговое значение

en: Weeks
ru: Недели

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authoring information
ru: Информация об авторе

en: Authored on
ru: Создан в

en: Attachments
ru: Вложения

en: File attachments
ru: Прикрепленные файлы

en: Empty
ru: Пусто

en: Greater than
ru: Больше чем

en: Unit
ru: Единица измерения

en: Days
ru: Дни

en: Months
ru: Месяцы

en: Hours
ru: Часы

en: Allowed user roles
ru: Разрешённые роли пользователя

en: Plugin
ru: Плагин

en: Initial bid
ru: Начальное ценовое предложение

en: Auction
ru: Аукцион

en: Bid
ru: Ценовое преложение

en: Changed
ru: Изменение

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Minutes
ru: Минуты

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Shortcuts
ru: Ярлыки

en: Apply
ru: Применить

en: Increment
ru: Увеличение

en: Plugin settings
ru: Настройки плагина

en: URL path settings
ru: Настройки адресов

en: Years
ru: Годы

en: Context
ru: Контекст

en: Attached files
ru: Прикрепленные файлы

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Locked
ru: Заблокировано

en: Validation
ru: Проверка

en: Cardinality
ru: Количество элементов

en: Comparison value
ru: Значение сравнения

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Equal
ru: Равный

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Not equal
ru: Не равный

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Bids
ru: Ставки

en: Auctions
ru: Аукционы

en: Reply to
ru: Ответить

en: Delete condition
ru: Удалить условие

en: Bid step
ru: Шаг ставки

en: Auction type
ru: Тип аукциона

en: Bid type
ru: Тип ставки

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: All conditions must pass
ru: Все условия должны выполняться
